Кіара – середньоазіатська вівчарка, схожа на великого білого і дуже доброго ведмедя. Вона поступила в госпіталь зі скаргами на погане самопочуття, що триває близько місяця. Весь цей час собаці намагалися допомогти у ветклініці за місцем проживання – Кіару буквально обстежили від кінчика носа до кінчика хвоста – провели КТ, ФГДС, УЗД, лабораторну діагностику.
Попередній діагноз лікарів звучав так: пневмонія, абсцес легенів. Маючи на руках результати діагностики, власники консультувалися в різних клініках, і в Україні, і за кордоном, проте ніхто не наважувався взятися за лікування. Через якийсь час вони приїхали в Фауна-сервіс за допомогою.
Під час огляду Кіари ветеринарний лікар відзначив низьку активність тварини, задишку, присутність больового синдрому при пальпації. Власники розповіли, що з чотирьох місяців у собаки періодично зникав апетит, вона горбилась, наче від болю. Результати дослідження показали невтішну картину – колапс легенів, абсцедуюча пневмонія і підозру на діафрагмальну грижу – згідно рентген-знімків велика частина печінки перебувала в грудній порожнині.
Знімки КТ, привезені власниками, підтверджували попередній діагноз лікарів ветеринарного госпіталю. Проте, у головного хірурга були деякі сумніви щодо діафрагмальної грижі – картина була неоднозначною, тому вирішили провести спочатку діагностичну лапаротомію і далі вже вирішувати по ходу операції, спираючись на побачене.
Під час лапаротомії хірург діафрагмальної грижі не виявив, печінка також була в порядку, але, ретельно оглянувши черевну порожнину, лікар зрозумів, що купол діафрагми був притиснутий до печінки якимось новоутворенням. Другий етап оперативного втручання – торакотомія – ситуацію прояснив.
Усю праву половину грудної порожнини займала величезна пухлина (близько 20 см в довжину і 10 завширшки). Саме вона продавлювала діафрагму і через її тоненьку стінку практично “зливалася” з печінкою на рентгенівських знімках.
Пухлину середостіння таких неймовірних розмірів лікарі бачили вперше. Через свої розміри вона буквально розплющила каудальну частину лівої легені і здавила стравохід, перетворивши його з “трубочки” в “пластинку”, через яку насилу проходила їжа.
Після ретельного огляду новоутворення стало зрозуміло, що воно складається не з суцільної тканини, а заповнено рідиною і, для того, щоб полегшити роботу по його видаленню цю рідину евакуювали. Гнійного вмісту “набралося” близько 1,5 літра і далі, близько 2-х годин лікарі звільняли середостіння від кісти.
В ході операції було виявлено ще одну кісту, на щастя, невелику – вона знаходилася між серцем і основною пухлиною. Обидва новоутворення відправили на гістологію.
Після того, як грудну порожнину звільнили, лікарі перейшли до легенів – пам’ятайте, частина їх була буквально розчавлена величезною пухлиною. Слідство такого ось “сусідства” – множинні гнійні вогнища в каудальній частині легені. Говорячи простою мовою, частина органу буквально згнила і, після видалення ураженої частини, довелося провести лаваж грудної порожнини.
Нарешті, після п’яти годин напруженої роботи, оперативне втручання було закінчено. Хірург закрив черевну і грудну порожнини, поставив дренажі. Через деякий час Кіару вивели з наркозу, і, так як операція була дуже серйозна, лікарі дуже побоювалися за її стан – реабілітаційний період “обіцяв” бути непростим. Собака потроху поверталася до нормального життя, на наступний день після операції повечеряла, ще через два дні вирушила досліджувати стаціонарне відділення Фауна-сервіс величезним носом.
Через 11 днів Киара поїхала додому і зараз майже оговталася від пережитого. Сподіваємося, що більше ніяких сюрпризів з боку її організму не буде. Ми раді за Кіару, але все-таки трохи сумуємо – адже цілих два тижні у нас жив справжній білий ведмідь! Зараз Кіара вже вдома – щосили радіє життю і скоро зовсім забуде про те, наскільки складними були її перші місяці життя