Ендоскопічне стентування трахеї у собаки – одне з найскладніших ендоскопічних втручань, що вимагає від хірурга високої майстерності, знань та наявності відповідного обладнання.
Тері, восьмирічний йоркширський тер’єр, приїхав до Фауна-сервіс з Дніпра. Поговоривши з власником, лікарі з’ясували, що з народження у тварини є проблеми з трахеєю і останнім часом стан собаки значно погіршився.
Террі дуже активний та життєрадісний. На жаль, через патологію трахеї проявляти свої емоції собаці стало практично неможливо: будь-які емоційні перепади викликали утруднене дихання, хрипи. Навіть у стані спокою собака видавав свистячі звуки, Тері складно засинав, з’явилися проблеми із серцем, якому для нормальної роботи не вистачало кисню.
Провівши рентгенологічне дослідження, лікарі виявили спад трахеї на значній ділянці (6 см) та встановили діагноз: колапс трахеї 4 ступеня. Для усунення патології було ухвалено рішення провести оперативне втручання.
Лікування колапсу трахеї у собак проводять двома способами: за допомогою відкритого оперативного доступу або ендоскопічно. У першому випадку застосовують екстратрахеальну методику, яка передбачає використання зовнішнього підтримуючого пристрою з поліпропілену у вигляді кілець, спіралі або напівтруби, що підшивається до зовнішніх стінок трахеї, утримуючи її форму.
Ендоскопічне стентування трахеї у собак – це неінвазивне втручання, під час якого лікарі використовують внутрішній пристрій, що підтримує трахею – стент, який встановлюється всередині трахеї і не дозволяє їй спадатися. Цей метод є найменш травматичним, найбезпечнішим і з мінімальним відсотком післяопераційних ускладнень, тому лікарі спільно з власниками вирішили зупинитися на ньому.
Під час проведення бронхоскопії лікарі виявили ділянку трахеї, стінки якої практично «склеилися», а за ним, у дистальному відділі – велике скупчення піни та слизу. Видаливши всю рідину та пінисті утворення, лікарі встановили стент. Все втручання зі встановлення стенту зайняло близько 5 хвилин, що підтверджує високий рівень професіоналізму хірургів Фауна-сервіс.
Після втручання лікарі провели контрольне рентген-дослідження, щоб ще раз переконатися в тому, що стент став у потрібне місце.
Через тридцять хвилин Террі вже радісно вітав лікарів, які прийшли відвідати його в стаціонарне відділення. Собака був радісним і незважаючи на те, що трохи похитувався від дії наркозу, активним. А найголовніше – дихання було абсолютно вільним та чистим! Завдяки неінвазивності методу, на тілі не залишилося шрамів, що довго гояться, внутрішні тканини також не були пошкоджені (як у випадку з відкритою операцією), тому післяопераційний період пройде дуже швидко.