GTM Anna 12/09 GTM No name GTM noname
Посилання скопійоване

До госпіталю звернулася жінка з абсолютно неймовірним бультер’єром на ім’я Крафт. Крафту нещодавно виповнилося два роки і, за кілька хвилин після приходу до госпіталя, він зачарував усіх. Коронним номером Крафта був такий трюк: по команді «спати» пес шльопався на спину і, задерши всі чотири білі лапи вгору, починав страшно хропіти!

Після того, як у приймальному відділенні стих сміх, власниця розповіла, що саме цей трюк і привів її до нас. Справа в тому, що Крафт за натурою – мега активний пес, який ні хвилини не стоїть на місці. Десь із місяць тому він придумав це трюк із хропінням (раніше не хропів), а згодом, власниця почала звертати увагу, що після божевільних бультер’єрських активностей, Крафт почав задихатися.

Спочатку це була ледь помітна задишка, трохи пізніше песик, намагаючись віддихатися, втягував повітря з такою силою, що здавалося – працює пилосос, а одного разу власниця прокинулася від того, що почула, як собака задихається уві сні. Це не могло не стривожити жінку, і вона звернулася до нас у Фауна-сервіс.

Оглянувши Крафта, який здавалося абсолютно здоровим, лікарі припустили наявність брахиоцефалического синдрому – вся перерахована симптоматика відповідала даної патології.

Що таке брахіцефалічний синдром у собаки?

Брахіцефалічний синдром – це комплекс клінічних ознак, що виникли внаслідок анатомічних змін, які свідчать про порушення функції зовнішнього дихання. Як наслідок порушення будови черепа виникають і інші анатомічні аномалії: звуження ніздрів, подовження м’якого піднебіння, вивернуті гортанні мішечки, гіперплазована трахея, неправильна будова носослізного каналу, невідповідність розмірів нижньої щелепи та ін.

Для підтвердження діагнозу лікарі провели ретельний огляд пацієнта, рентгенологічне дослідження та ендоскопічну діагностику. Діагноз, поставлений Крафту – гіперплазія м’якого піднебіння. Для усунення цієї аномалії необхідно провести оперативне втручання.

Що ж таке – гіперплазія м’якого піднебіння у собаки?

Ця патологія, яка часто зустрічається у тварин брахіцефалічних порід та порід з аномаліями розвитку черепної коробки (боксери, шарпеї, пекінеси, бультер’єри, бульдоги, мопси та багато інших, включаючи собак мініатюрних порід).

М’яке небо складається з м’язів, які покриті слизовою оболонкою і у здорової тварини воно має ледве торкатися надгортанника або лежати на його краю. Під час дихання ротом воно піднімається, пропускаючи повітря. При гіперплазії м’яке небо стовщене або подовжене і може повністю накладатися на надгортанник, запобігаючи надходженню повітря. Саме таку ситуація мав Крафт.

Лікарями Фауна-сервіс була проведена резекція слизової оболонки м’якого піднебіння з використанням електроскальпеля, який дозволив провести операцію безкровно, а також – уникнути подальшої процедури зняття швів.

Після операції Крафта залишили на день у госпіталі, щоб спостерігати за його станом, а наступного дня відпустили додому. Коли за тиждень Крафт прийшов на огляд, «скарга» була лише одна – бультер’єр не може виконувати команду “спати” – хропіти не виходить! Зате тепер має інший трюк – каруселька. Бультер’єр лягає на спину і крутиться, розмахуючи лапами на всі боки!