Жага життя | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Боротьба за життя

Гнійно-некротичний панкреатит, ускладнений ферментативним перитонітом – складна патологія, яку переміг англійський бультер'єр.

Віфанія – бультер'єр, майже щеня, якому довелося чимало пережити на своєму ще щенячому століття. Фаня (так ласкаво називають її власники) – собака з особливістю, вона не чує. Зате бачить і нюхає, ну дуууууууууууже добре! А що пронюхала – то не вже пропустить! Саме з цієї причини Фаню оперували кілька місяців тому – кишкова непрохідність. Операцію Фаня перенесла непогано, досить швидко одужала, але перше, що зробила собака після виходу з госпіталю  – знайшла на дорозі дуже «смачну» непотрібність і спробувала її зжерти. Довелося власникам надіти бульці намордник і посилити контроль.

Через пару місяців сімейного життя Віфанія повернулася в госпіталь з дуже тривожними симптомами: відмова від їжі, сильна блювота, млявість. Перша підозра у лікарів, з огляду на особливу ​​пристрасть Віфанії до поїдання усього, впала на кишкову непрохідність, яку, однак підтвердити не вдалося – барій Фаня «повернула», на рентген-знімках проблеми видно не було. Результати аналізів також виявилися хорошими, проте, ультразвукове дослідження показало наявність вільної рідини в черевній порожнині, але при цьому живіт у собаки був м'який, вираженої больової симптоматики не було. Фаню почали готувати до діагностичної лапаротомії – припускали проривну виразку.

Під час оперативного втручання хірурги виявили розлитий ферментативний перитоніт, черевна порожнина була заповнена гнійною кривавою рідиною, яка утворилася в результаті панкреонекрозу. Проводячи ревізію органів черевної порожнини, хірург виявив гнійно-некротичний некроз підшлункової залози, вона в буквальному сенсі згнила на 2/3 !!!

Панкреонекроз, ускладнений гнійним розлитим перитонітом – це гостра, важка патологія, при якій лікарі дають не більше 20% на виживання – справа в тому, що при такому пошкодженні органу, ферменти підшлункової залози потрапляють в черевну порожнину і, відповідно, в кров, викликаючи поліорганну недостатність. Проте, хірург прийняв рішення боротися – при ретельному огляді органа, виявилося, що неушкодженою виявилася та частина підшлункової залози, яка відповідає за видільну функцію, тобто, при належній терапії собака повинна відновиться.

Післяопераційний період був важкий і тривалий, але завдяки правильній інтенсивної терапії, догляду лікарів і неймовірного кохання власників, Віфанія перемогла. На четвертий день Фаня вже пила, на п'ятий – їла самостійно і веселилася на радість всьому персоналу «Фауна-сервіс», які за цей час встигли сильно прив'язатися до чарівної блондинки! Через тиждень Фане видалили дренажі і малятко вирушила додому – одужувати!

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію