Эндоскопічна діагностика у тварин
Ендоскопічна діагностика у домашніх тварин – найбільш сучасний і ефективний спосіб огляду внутрішніх органів за допомогою ендоскопа. Під час проведення ендодіагностики, ендоскоп вводиться в досліджувані порожнини через природні шляхи (в шлунок – через рот і стравохід, в бронхи і легені – через гортань, в сечовий міхур – через сечовипускальний канал) або через невеликі (до 5 мм) розрізи.
Зображення з мініатюрної відеокамери, встановленої на ендоскопі, виводиться на монітори, де побачене ретельно аналізує ветеринарний лікар. Таким чином, ендоскопічна діагностика дозволяє абсолютно безболісно проникнути всередину тварини і максимально детально оглянути досліджувані органи, вивчити стан слизової оболонки і стравоходу тварин та виявити захворювання на ранній стадії розвитку.
З тих пір спектр ендоскопічних досліджень в госпіталі значно розширився, за допомогою даної методики лікарі можуть ретельно оглянути практично всі органи і системи організму тварин:
Бронхоскопія – огляд бронхів;
- Гастроскопія – огляд шлунку;
- Гістероскопія – огляд порожнини матки;
- Колоноскопія – огляд слизової оболонки товстої кишки;
- Кольпоскопія – огляд входу в піхві і вагінальних стінок;
- Лапароскопія – огляд черевної порожнини;
- Отоскопія – огляд зовнішнього слухового проходу і барабанної перетинки;
- Ректороманоскопія – огляд прямої кишки і дистального відділу сигмовидної кишки;
- Уретроскопія – огляд сечоводу;
- Цистоскопія – огляд сечового міхура;
- Езофагогастродуоденоскопія – огляд стравоходу, порожнини шлунка і дванадцятипалої кишки;
- Торакоскопія – огляд грудної порожнини;
- Кардіоскопія – огляд порожнин (камер) серця;
- Артроскопія – обстеження суглобів;
- Риноскопія – дослідження порожнини носа.
Ендоскопія зазвичай добре переноситься тваринами і не супроводжується ускладненнями, а деякі неприємні відчуття, які іноді виникають після цієї процедури, не вимагають додаткового лікування. Результати ендоскопічної діагностики при необхідності будуть передані вам в електронному вигляді.