Наслідки ринотрахеїту | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Наслідки ринотрахеїту

Ринотрахеїт – герпесвірусна інфекція, захворювання, досить поширене у котів. Ця хвороба піддається лікуванню і серйозні ускладнення викликає досить рідко. Але, тим не менш, викликає. Цей клінічний випадок – якраз про них, про ускладнення.

Немолода (11 років), але цілком активна кішка Демі, перенесла інфекційний ринотрахеїт, наслідком якого стало ускладнення – гнійний отит середнього вуха. Протягом досить тривалого часу власники лікували свою улюбленицю в одній з клінік Києва, але стан не покращився, більш того – з'явилися ознаки неврологічних порушень: епілептиморфні судоми, під час яких кішка втрачала свідомість. Власники привезли тварину в Фауна-сервіс, де, після ретельного огляду невролога було рекомендовано провести МРТ голови. Дослідження виявило проблему: хронічний середній отит. Барабанна порожнина тварини була наповнена гнійними і некротичними тканинами, які необхідно було видаляти якомога швидше.

Але, ситуація ускладнювалася тим, що у Демі була присутня надмірна вага, через що розвинувся ліпідоз – надмірне накопичення жиру в печінці. Оперувати з такими високими печінковими показниками було не можна – надто високий ризик розвитку гострої печінкової недостатності, тому тварині почали проводити консервативну терапію, спрямовану на стабілізацію роботи органу.

Через якийсь час лікарям вдалося поліпшити функції печінки і настала черга оперативного втручання, під час якого необхідно було розкрити барабанну порожнину, щоб видалити всі некротичні та гнійні тканини. В іншому випадку Демі очікував некроз барабанної порожнини з розвитком важких ускладнень (таких, як менінгоенцефаліт).

На перший погляд, майбутня операція не виглядала дуже складно, особливо для тих, хто не знайомий з анатомією, але втручання належало неймовірно серйозне ..

Барабанна порожнина розташована глибоко в м'яких тканинах, між зовнішнім слуховим проходом і внутрішнім вухом і являє собою щось на зразок еліпса з шістьма стінками. Для того, щоб дістатися до вмісту барабанної порожнини, необхідно розкрити тонку кісткову пластину (одну зі стінок барабанної порожнини), а раніше – обійти великі судини і нервові стовбури, які знаходяться в небезпечній близькості від порожнини: під'язиковий нерв, вагосимпатичний стовбур, сонна та язична артерія і ін. Ювелірна робота, під час якої навіть незначної помилки допустити не можна – вона призведе до трагедії.

Ретельно підготовлена ​​операція закінчилася успішно – відкривши барабанну порожнину, хірург виявив тканини пухлини, яка майже розпалася та видалив їх ендоскопічно асистованим методом. Після очищення хірург задренував барабанну порожнину, закрив операційну рану. Нашому пацієнту потрібно було близько тижня знаходиться в стаціонарному відділенні госпіталю і, після зняття дренажу, малятко вирушила додому.

 

Потрібно знати:

Рінотрахеиїт котів – гостре вірусне респіраторне захворювання (герпесвірусна інфекція). Збудник ринотрахеїту – герпесвірус котів. Симптоми ринотрахеїту у котів: апатія, відсутність апетиту, гіпертермія, серозні виділення з очей і носа. Самостійне лікування ринотрахеїту у котів може викликати важкі наслідки!

Ліпідоз печінки у котів – це занадто високе накопичення жиру в печінці. До відкладення ліпідів в печінці призводить надмірна вага тварини (ожиріння).

Симптоми ліпідозу печінки у котів – відсутність апетиту, стрімка втрата ваги, блювота, атрофія м'язів, пронос або запор. Діагностують ліпідоз печінки за допомогою лабораторних аналізів (кров, сеча), а також – поводять УЗД. Лікування ліпідозу – виключно стаціонарне! В час лікування часто потрібна постановка гастростоми (шлункового зонда) для забезпечення систематичного ентерального харчування.

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію