Видалення чужорідного тіла у собаки. Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Музичне цуценя

У ветеринарний госпіталь надійшла собака – чарівне 9-ти місячне цуценя Пампуша. У якийсь момент Пампуша відчула себе музикантом і з'їла плівку від аудіокасети. Плівка була довгою (близько 200 метрів) і, скоріш за все, дуже смачною, бо з'їдена була швидко та з апетитом.

Деякий час Пампуша відчувала себе добре, поводилася спокійно та зрідка прислухалася до звуків всередині себе, намагаючись почути веселу музику, але дискотека все не починалася. На наступний день частина плівки вийшла природним шляхом і була виявлена ​​власницею, яка, на відміну від собаки, аж ніяк не зраділа несподіваній знахідці там, де її не повинно бути. Було вирішено поспостерігати за твариною вдома – не виключено, що плівка вийшла вся, проте очікування не виправдалися – із ануса з’явився ще один шматок ​​плівки, з'явилася блювота, а самопочуття меломанки погіршилося. Перемірявши шматок плівки, що вийшов раніше, власниця нарахувала 70 метрів, а це означало, що всередині залишилося ще близько 130 метрів плівки. Витягати через задній прохід плівку не можна – власниця прекрасно це знала, тому музичну Пампушу терміново привезли в Фауна-сервіс.

Під час огляду хірург зазначив твердий живіт і болючість при пальпації, Пампуша горбилась від болю і вельми агресивно реагувала на кожен дотик лікаря. Цей випадок, а вірніше, чужорідний предмет, що проковтнула собака, був незвичайний, тому і підхід до його видалення фахівці вибрали нестандартний. Зазвичай, перед видаленням стороннього тіла, лікарі проводять рентген або ФГДС, визначаючи місце розташування предмета, а після видаляють його ендоскопічним (якщо це можливо) методом.

В даному випадку все було інакше. Магнітофонний плівка – НЕ рентгенконтрастна, тому поводити рентгенологічне дослідження сенсу не було – лікарі все одно не побачили б місце розташування чужорідного тіла, тому пацієнтові була призначена фіброгастроскопія.

Під час проведення ФГДС, лікарі побачили, що кінець аудіоплівки зачепився за корінь язика, а стрічка в один шар проходить через весь стравохід, шлунок і зникає в кишківнику. На щастя, і стравохід і шлунок був травмований мінімально, справа була за кишківником. Досвідченому хірургу нескладно видалити сторонній предмет ендоскопічним шляхом, але у випадку Пампуші цей метод застосовувати було не можна – невідомо, наскільки сильно в кишківнику заплуталася плівка, тому ендоскопічна діагностика перейшла в лапаротомію.

Розкривши черевну порожнину, хірурги виявили реактивний перитоніт, інвагінацію в трьох місцях і повністю гофрований кишківник – тобто весь кишківник був буквально нанизаний на тонку магнітну плівку. І, якщо через стравохід і шлунок магнітна стрічка проходила в один шар, то вже у кишківнику вона заплуталася, утворивши вузли. Саме тому не було можливості розсікти кишку десь посередині і акуратно витягнути плівку ендоскопічно. Для того, щоб витягти аудіоплівку, довелося провести ентеротомію в різних місцях – це дозволило розсікти плівку на кілька частин і витягнути, не травмуючи кишківник додатково. На жаль, вся слизова оболонка кишківника була дуже травмована – гострі краї плівки легко її порізали, тому, після ретельної ревізії, лікарі Фауна-сервіс провели інтубацію кишківника – завдяки цій маніпуляції, вся площа кишківника зрошується препаратами, які прискорюють загоєння слизової.

Незважаючи на складність і тривалість, оперативне втручання пройшло успішно – зараз Пампуша знаходиться в стаціонарному відділенні ветеринарного госпіталю і потроху повертається до звичайного життя.

чужерідний предмет у собаки

На закінчення цієї історії ми хочемо сказати наступне. До Нового року всього-нічого і, якщо магнітофонні стрічки знайдуться вдома не у кожного з нас, то «дощики», гірлянди та інші атрибути блискучого Нового року, незабаром будуть в кожному будинку. Стережіться їх!

«Дощик» та гірлянди - головні новорічні вороги домашніх тварин! З ними весело грати – вони яскраві, блискучі і на вигляд дуже смачні, тому намагайтеся уникати подібних прикрас, якщо у вас вдома живуть тварини!

Якщо все-таки біда сталася і замість очікуваних екскрементів ви побачили дощик в задньому проході у тварини – НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ витягайте його САМОСТІЙНО! Звичайно, вам може пощастити, дощик виявиться довжиною 10 см. і легко вислизне з попи. Але, швидше за все, витягуючи тонку міцну стрічку з гострими краями, ви травмуєте стравохід, шлунок і кишківник свого домашнього улюбленця, що закінчиться важким оперативним втручанням.

Загалом, будьте обережні і, будь ласка, якщо ви не знаєте, що робити – телефонуйте нам! І не хворійте!

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію