Міжхребцева грижа у собаки | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Міжхребцева грижа у собаки

Снупі – щасливий, доглянутий пес, який живе у самому прекрасному місті біля моря. Власники Снупі – турботливі люди, які ретельно стежили за станом собаки, регулярно приводили його в клініку на профілактичні огляди і чистку зубних відкладень. Після одного з таких візитів, Снупі повернувся додому з серйозними порушеннями – тетрапарез тазових кінцівок, атаксія, виражені больові відчуття неясного походження. Власникам рекомендували провести МРТ, що вони і зробили. На знімках було видно екструзію трьох міжхребцевих дисків, було призначено лікування, яке, втім, не допомагало – собака в буквальному сенсі кричала від болю, все сильніше розвивалася атаксія.

У пошуках альтернативного методу лікування, власники звернулися до нас, в Фауна-сервіс.

Після первинного огляду було рекомендовано повторне проведення МРТ – клінічна картина не зовсім відповідала висновкам колег. За результатами дослідження був поставлений діагноз: пролапс міжхребцевого диска між другим і третім шийними хребцями.

Так як Снупі попередньо пройшов ретельне обстеження і передопераційну підготовку, пацієнта взяли на стіл відразу ж після проведення МРТ – собаці ставало гірше буквально на очах.

Нейрохірургічні операції – одні з найбільш складних. Оперативні втручання на хребті передбачають вищу ступінь професіоналізму хірурга – будь-який необережний рух може призвести до повного паралічу або смерті. Операція Снупі – не виняток.

Пролапс, або по іншому, грижа міжхребцевого диска у собаки – це патологія, при якій через пошкодження фіброзного кільця, випинається пульпозне ядро ​​міжхребцевого диска, що й викликає здавлення спинного мозку. Завдання хірурга – видалити пошкоджений диск, який викликає таку серйозну неврологічну симптоматику. Звучить нескладно, однак, подібні операції – це справді ювелірна робота, під час якої присутній дуже високий ризик пошкодження спинного мозку і міжхребцевих нервів.

 

Хірург провів вентральну щільову корпорєктомію. Маніпуляція полягає у видаленні прилеглих до патології ділянок хребця, для вільного доступу до пошкодженого диску, і подальшого його видалення, що в свою чергу, забезпечує звільнення стиснутого спинного мозку.

Операція пройшла за планом, однак, у хірурга були обґрунтовані сумніви в тому, що собака встане на лапи – з моменту трагедії минуло вже два тижні, за які могли статися безповоротні неврологічні зміни ..

Однак, Снупі зумів нас здивувати – через кілька днів після операції пацієнт вже почав піднімати голову, припинилися жахливі болі. Післяопераційна терапія також досить швидко принесла результати – Снупі став підніматися на лапках, намагатися ходити. Невпевнено, часто падаючи і спотикаючись, але все ж – ходити!

Звичайно, малюка чекають ще довгі тижні післяопераційної реабілітації, одужання не буде простим і швидким, але причина усунена, провідність нервів порушена не сильно, тому, ми сподіваємося, що незабаром наш пацієнт буде пересувати лапками ще більш впевнено!

 

Потрібно знати:

Атаксія у собаки – це порушення координації або, інакше кажучи, узгодженості дії різних м'язів, яке проявляється розладом статичних функцій.

Тетрапарез у собаки – це парез всіх чотирьох кінцівок. При такій формі парезу відбувається повне знесилення рухової функції всіх лап, як наслідок ураження нервової системи.

 
Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію