Атрезія анального проходу у кішки | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Атрезія анального проходу у кішки

Три роки без анального отвору – історія кішки Віси, унікальне оперативне втручання в  "Фауна-сервіс"

Кішки – відомі скромниці і, на відміну від собак, ходять в туалет якомога більш непомітно, тому людям досить складно простежити, як саме оправляється їх улюблениця. Саме тому власники Віси, нашої пухнастою пацієнтки, так довго не могли зрозуміти, що відбувається з їх пухнастим другом.

3-х річна британка вступила до нас в госпіталь з вельми специфічною проблемою – атрезія заднього проходу, або, якщо по-простому – відсутність анального отвору. Із цієї вродженою патологією кішка прожила все своє життя ...

Ще кошеням у Віси були проблеми з дефекацією – траплялися запори. Власники не відразу звернули на це увагу, однак, коли ситуація ускладнилася, кошеня показали кільком ветеринарним лікарям, які дивним чином не виявили причину патології і обмежилися призначенням клізми і проносних препаратів.

Через деякий час власники помітили, що кішка оправляється через піхву і знову звернулися за допомогою. Лікар, який оглянув тварину більш уважно, ніж колеги, направив власників в Фауна-сервіс.

При первинному огляді була виявлена ​​причина всіх проблем кішки – атрезія заднього проходу і прямої кишки – анальний отвір повністю був відсутній, пряма кишка виходила в піхву, через яку і виводилися калові маси. У зв'язку з цим у кішки розвинувся вторинний атонічний коліт, який привів до формування калових каменів і розвитку мегаколону.

Атрезія анального проходу, ректовагінальний свищ

відсутність заднього проходу у кота

 

Калові маси в піхві

атрезія анального проходу у кота фауна сервіс

 

Лікарями госпіталю проведена симультанна операція, першим етапом якої була геміколектомія – резекція товстого кишківника. Другий етап – пластика анального отвору і сфінктеропластика – лікарі прагли, щоб в подальшому у Віси було нормальне життя. Також, відновили цілісність піхви, провівши пластику і цього органу.

У процесі оперативного втручання кишківник був виведений в нормальне фізіологічне положення, а завдяки проведеній сфінктеропластиці, шанси на те, що анальний отвір буде функціонувати правильно, дуже високі. Після операції Віса довго знаходилась в стаціонарному відділенні госпіталю, потроху одужувала. Післяопераційний період для такого роду оперативних втручань непростий і тривалий, так як анатомія і топографія всіх внутрішніх органів і нервових закінчень були змінені – потрібен досить тривалий період часу, щоб все прийшло в норму.

Після 2-х місяців: як бачите, пластика сфінктера прямого кишківника була проведена успішно, дефекація у тварини порційна. В області анального отвору все ще є невеликі ерозії, що обумовлено декількома причинами: по-перше, калові маси тепер проходять по анатомічно правильному "шляху", а по-друге – щоб полегшити дефекацію, власники дають Висі проносне, і калові маси виходять рідкі, що звісно, дратує слизову. Але, ці проблеми були очікуваними і власники, за допомогою лікарів, успішно з ними справляються! З нетерпінням чекаємо, коли все прийде в норму.


 

Потрібно знати:

Атрезія заднього проходу у котів: аномалія розвитку нижніх відділів кишечника, яка характеризується недорозвиненням прямого кишківника і відсутністю анального отвору;

Мегаколон у котів: патологічне розширення і гіпертрофія стінок товстої кишки на будь-якому її ділянці. Найбільш явним симптомом мегаколона у котів є тривалий запор.

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію