Післяопераційні свищі у собаки | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Небезпека: післяопераційні свищі

Білий бультер'єр Сурі потрапила в госпіталь на початку березня. Коли щеняті не було й року, їй провели операцію з приводу кастрації, а через чотири роки у собаки з'явився перший свищ. З цього приводу собаку знову прооперували, видалили свищ, але через якийсь час проблема знову повернулася і Сурі перенесла ще одне втручання. На жаль, пройшло не так багато часу і свищі виникли знову, тому, для уточнення діагнозу і подальшого лікування Сурі направили до Києва, у ветеринарний госпіталь "Фауна-сервіс".

Проблема дружелюбного бультер'єра була видна неозброєним поглядом – величезний абсцес правої бічної стінки живота. УЗД черевної порожнини показало більш детальну картину – наявність деревовидних свищів, діаметром від 0,5 до 1 мм, один з яких поширився до каудального полюсу правої нирки, а другий дістався до крила клубової кістки. Операція була необхідна – і свищі, і абсцес потребували видалення.

На щастя, все передопераційні аналізи були в нормі і Сурі почали готувати до втручання, яке обіцяло бути непростим і тривалим.

Так і сталося – в першу чергу хірург провів релапаротомію – необхідно було видалити спайки і провести ретельну ревізію органів черевної порожнини – під час УЗД виникла підозра на наявність невеликого абсцесу біля нирки. Підозри не підтвердилися - орган був лише злегка деформований через спайковий процес, і лікарі перейшли до другого етапу операції, який був набагато складнішим і полягав у розкритті та видаленні лигатурного абсцесу з подальшим видаленням свищевих ходів.

Після евакуації вмісту з порожнини абсцесу, хірург ввів в порожнину розбавлену зеленку, завдання якої – профарбувати капсулу абсцесу, позначивши її межі, що значно полегшує подальше його видалення. Одночасно з видаленням абсцесу, хірург також видалив рубцеву тканину, яка утворилася після попередньої операції. Висічення стінок капсули зайняло близько години – новоутворення було дійсно дуже великим і, нарешті хірург дістався до свищевих ходів. Для того, щоб видалити повністю всі свищі, їх також потрібно було профарбувати – дуже важливо не залишити жодного шматочка патологічної тканини. Видалення свищевих ходів зайняло близько півтори години – і це була дійсно ювелірна робота! Загалом все оперативне втручання зайняло близько 4-х годин.

Після закриття операційних ран і дренування черевної порожнини, Сурі перевели в стаціонар. Вона досить швидко вийшла з наркозу і вже через пару днів щиро хотіла бігати і веселитися – активній та сильній собаці важко було знаходиться практично без руху, навіть незважаючи на біль і обширні післяопераційні рани.

Через тиждень Сурі виписали додому, до Харкова. Процес загоєння був непростим – з'явилася реакція на нитки, але собака з підтримкою своїх люблячих власників, впоралася і потихеньку повернулась до активного бультерьерскойго життя! 

П.С. через місяць Сурі повернулася в госпіталь, бо утворився невеликий свищ в районі шва. Свищ усунутий оперативним шляхом. На даний момент Сурі в порядку!. Сподіваємося, що це була її остання операція і свищі більше не будуть турбувати красуню.

(Увага! У ролику представлено відео відкритої операційної рани)

Потрібно знати:

Післяопераційні свищі у собак і котів найчастіше утворюються через ниток, бо нитки, це, по суті чужорідне тіло, від якого організм намагається позбутися всіма силами. У деяких випадках навколо цих ниток формується запальний процес, який і призводить до утворення свищів.

 
Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію