Історія мудрої тітки Сови | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Совині історії

перелом крила у сови Фауна-сервісСова, яка надійшла в ветеринарний госпіталь, виглядала погано – поникла голова і безвольно обвисле ліве крило. Сова – домашній і улюблений птах – рік тому люди підібрали її на вулиці ще пташенятком і залишили жити у себе. Все у Сови було добре, поки минулого тижня вона не зіткнулася з дверима. Зіткнулася в самому прямому сенсі і, результатом даного зіткнення, стало зламане крило. Вірніше сказати – не просто зламане, плечова кістка виявилася буквально роздроблена важкими дверима.

У пошуках лікарів, здатних допомогти птиці, власники звернулися не в одну ветеринарну клініку Києва, але взялися за «ремонтування» крила тільки в «Фауна-сервіс». Результати рентгенологічного дослідження показали, що зібрати пошкоджену кістку буде непросто – на знімках ясно було видно важкий багатоуламний перелом зі зміщенням. Птицю почали готувати до оперативного втручання, всім дуже хотілося, щоб Сова отримала шанс літати.

Перше непросте завдання, яке стояло перед лікарями, полягало в підборі адекватного анестезіологічного забезпечення, адже, крім анатомічних особливостей дихальної системи, птахи мають підвищену чутливість до медикаментів, і найменша похибка в розрахунках могла привести до летального результату. Проте, завдяки високій кваліфікації лікаря-анестезіолога, все пройшло успішно – під час операції проводився внутрішньовенний наркоз з респіраторною підтримкою шляхом інтубації трахеї.

Друга проблема – сам перелом. Кістки у Сови дуже тонкі – приблизна товщина кортикального шару кістки – близько 0,1 мм., і ще під час вивчення рентгенівських знімків було ясно, що хірургам буде непросто. Однак, тільки в ході оперативного втручання стало зрозуміло, наскільки складно буде провести остеосинтез – кісткові уламки були не просто маленькі, вони були неймовірно тендітні й рухливі, тому первинний план – поставити пластину, виявився нездійсненним.

Хірургом було прийнято рішення провести інтрамедулляний остеосинтез – в кісткомозговий канал ввели металевий стрижень і зафіксували серкляжнимі швами, представленими у вигляді дротяного кругового шва. Однак, рухливість кісткових уламків була все також висока, тому довелося вдатися до додаткової фіксації – кістковому цементу, який надійно зафіксував відламки.

Оперативне втручання тривало близько півтори години і, вже буквально через 30 хвилин після його закінчення, паціентка прийшла до тями і навіть змогла тримати крило. На наступний день Сова поїла і вже намагалася віткти з боксу, всіляко показуючи лікарям, що літати їй не просто можна, а й треба!

Приблизно через місяць Сові приберуть металоконструкції, і лікарі сподіваються, що мудра птиця знову зможе літати. Також, вони сподіваються, що Сова стане десятою дорогою облітати злощасні двері і всякі небезпечні перешкоди на своєму шляху!

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію