Аутокостная трансплантация у домашних животных

Ми в соціальних мережах

Аутокісткова трансплантація у тварин

Ветеринарна травматологія і ортопедія.

Аутокісткова трансплантація або аутотрансплантація кісткової тканини – це пересадка власної кісткової  тканини пацієнта.

Існують декілька видів трансплантації кістки:

  • Алопластика – пересадка донорської кістки представника того ж самого виду;
  • Ксенопластика – пересадка кістки іншого біологічного виду;
  • Аутопластика – пересадка власної кістки.

Саме аутопластика приносить найкращі результати, але в той самий час  ця операція є найскладнішою – в процесі пересадки власної кістки пацієнта, хірурги виконують одночасно два втручання – одне для взяття матеріалу, а інше полягає в пересадці відібраного кісткового фрагменту.

Показаннями для проведення аутокісткової трансплантації у тварин можуть бути  обширні пошкодження кісткової тканини, які виникають після ДТП, неправильно зрощені переломи, утворення псевдосуглобів, резорбція кістки. Для пересадки використовують фрагменти губчатої кістки (наприклад – із клубової кістки), оскільки їх структура дозволяє моделювати фрагмент, котрий призначений для трансплантації відповідно до необхідної форми.

Основна задача хірургів під час трансплантації – збереження живлення пересадженої тканини, оскільки саме кровопостачання зберігає пластичні властивості пересадженого фрагменту, що суттєво скорочує строк приживлення в сприймаючому ложі.

Пересадка власного кісткового фрагменту – надзвичайно важке втручання для проведення якого потребується високий професіоналізм і великий досвід роботи в області травматології  і трансплантології.

У ветеринарній практиці України подібні оперативні втручання, беручи до уваги їх надзвичайну складність, не виконує ніхто, крім спеціалістів ветеринарного госпіталю Фауна-сервіс.

трансплантація кістки у собаки фауна сервіс

Отримати консультацію